PERSONAL

Miriam Ås
Rektor
miriam.as@vingafolkhogskola.se0708-778821
Sara Eliasson
Skoladministratör
sara.eliasson@vingafolkhogskola.se031-9606000723-077882
Mia Johansson
Studie- & yrkesvägledare & kursledare SMF
mia.johansson@vingafolkhogskola.se0793-131372
Marita Antblad
Kurator
marita.antblad@vingafolkhogskola.se0738960910
Maha Asfar
Skolvärdinna / service
maha.asfar@vingafolkhogskola.se
Maria Englund
Service
maria.englund@vingafolkhogskola.se

Kursledare

Helena Andersson
Kursledare Allmän kurs / Lärare
helena.andersson@vingafolkhogskola.se
Martin Andersson
Kursledare Allmän kurs / Lärare
martin.andersson@vingafolkhogskola.se
Johanna Bode
Kursledare Bibel / Lärare
johanna@bibelskolavast.se
Pontus Tunhav
Kursledare Bibelskolan / Lärare
pontus.tunhav@vingafolkhogskola.se0704832426

Lärare

Margit Björhag
Lärare Allmän kurs
margit.bjorhag@vingafolkhogskola.se
Gabriel Brunegård
Lärare Allmän kurs & Svenska från dag 1
gabriel.brunegard@vingafolkhogskola.se
Mathias Börjesson
Lärare Allmän Kurs
mathias.borjesson@vingafolkhogskola.se
Nina Gorial
Lärare Allmän kurs
nina.gorial@vingafolkhogskola.se
Anette Gustafsson
Lärare Allmän Kurs
anette.gustafsson@vingafolkhogskola.se
Maria Larsson Tibell
Lärare Allmän kurs & Svenska från dag 1
maria.tibell@vingafolkhogskola.se
Maja Lidbeck
Lärare Allmän Kurs
maja.lidbeck@vingafolkhogskola.se
Niklas Ås
Lärare Bibel
niklas.as@hillsong.se
Sarah Björck
Extra resurs
sarah.bjorck@vingafolkhogskola.se
Angelica Landinson
Extra resurs
angelica.landinson@vingafolkhogskola.se

Kontakt

Kontaktuppgifter

Telefon
031-960600

Mobil
072-3077882 

E-post
info@vingafolkhogskola.se

Adress
Anders Personsgatan 18
416 64 Göteborg