PERSONAL

Miriam Ås
Rektor
miriam.as@vingafolkhogskola.se0708-778821
Sara Eliasson
Skoladministratör
sara.eliasson@vingafolkhogskola.se031-9606000723-077882
Mia Johansson
Studie- & yrkesvägledare & kursledare SMF
mia.johansson@vingafolkhogskola.se0793-131372
Gabriella Edén
Kurator
gabriella.eden@vingafolkhogskola.se
Maha Asfar
Skolvärdinna / service
maha.asfar@vingafolkhogskola.se
Maria Englund
Service
maria.englund@vingafolkhogskola.se

Kursledare

Helena Andersson
Kursledare Allmän kurs / Lärare
helena.andersson@vingafolkhogskola.se
Johanna Bode
Kursledare Bibel / Lärare
johanna@bibelskolavast.se
Pontus Tunhav
Kursledare Bibelskolan / Lärare
pontus.tunhav@vingafolkhogskola.se0704832426
Ghazal Zekevat
Kursledare Teamträningsskolan
ghazal.zekevat@vingafolkhogskola.se

Lärare

Joel Aspegren
Lärare
joel.aspegren@vingafolkhogskola.se
Sarah Björck
Lärare / Extra resurs
sarah.bjorck@vingafolkhogskola.se
Gabriel Brunegård
Lärare Allmän kurs & Svenska från dag 1
gabriel.brunegard@vingafolkhogskola.se
Mathias Börjesson
Lärare Allmän Kurs
mathias.borjesson@vingafolkhogskola.se
Nina Gorial
Lärare Allmän kurs
nina.gorial@vingafolkhogskola.se
Anette Gustafsson
Lärare Allmän Kurs
anette.gustafsson@vingafolkhogskola.se
Maria Larsson Tibell
Lärare Allmän kurs & Svenska från dag 1
maria.tibell@vingafolkhogskola.se
Maja Lidbeck
Lärare Allmän Kurs
maja.lidbeck@vingafolkhogskola.se
Niklas Ås
Lärare Bibel
niklas.as@hillsong.se
Daniel Söderberg
Lärare
daniel.soderberg@vingafolkhogskola.se
Sarah Sörsäter
Lärare
sarah.sorsater@vingafolkhogskola.se
Clara Vennman
Lärare / Extra resurs
clara.vennman@vingafolkhogskola.se

Kontakt

Kontaktuppgifter

Telefon
031-960600

Mobil
072-3077882 

E-post
info@vingafolkhogskola.se

Adress
Anders Personsgatan 18
416 64 Göteborg