PERSONAL

Miriam Ås
Rektor
miriam.as@vingafolkhogskola.se0708-778821
Sara Eliasson
Skoladministratör
sara.eliasson@vingafolkhogskola.se031-9606000723-077882
Pernilla Emricson
Ekonom
pernilla.emricson@vingafolkhogskola.se
Gabriella Edén
Kurator
gabriella.eden@vingafolkhogskola.se
Hanna Lundgren
Studievägledare
hanna.lundgren@vingafolkhogskola.se0793-13 13 72
Sina Heidari
IT / Vaktmästare
sina@vingafolkhogskola.se
Maha Asfar
Skolvärdinna / Service
maha.asfar@vingafolkhogskola.se
Maria Englund
Service
maria.englund@vingafolkhogskola.se
Sofi Soroori
Service
sofia.soroori@vingafolkhogskola.se

Kursledare

Helena Andersson
Kursledare Allmän kurs / Lärare
helena.andersson@vingafolkhogskola.se
Pontus Tunhav
Kursledare Bibelskolan / Lärare
pontus.tunhav@vingafolkhogskola.se0704832426
Ghazal Zekevat
Kursledare Teamträningsskolan
ghazal.zekevat@vingafolkhogskola.se

Lärare

Sarah Björck
Resurspedagog Allmän kurs
sarah.bjorck@vingafolkhogskola.se
Gabriel Brunegård
Lärare Allmän kurs / Kursledare Bas
gabriel.brunegard@vingafolkhogskola.se
Mathias Börjesson
Lärare Allmän Kurs
mathias.borjesson@vingafolkhogskola.se
Anette Gustafsson
Lärare Allmän Kurs
anette.gustafsson@vingafolkhogskola.se
Nina Gorial
Lärare Allmän kurs
nina.gorial@vingafolkhogskola.se
Lucas Hagby
Lärare Allmän kurs
lucas.hagby@vingafolkhogskola.se
Jan Hilding
Kursansvarig Dreamcenter Bibelskola
hilding@psmail.net
Amanda Kaminski
Resurspedagog Allmän kurs
amanda.kaminski@vingafolkhogskola.se
Ann Karlsson
Lärare Allmän kurs
ann.karlsson@vingafolkhogskola.se
Maja Lidbeck
Lärare Allmän Kurs / Kursledare Grund
maja.lidbeck@vingafolkhogskola.se
Jonas Nordström
Lärare Bas
jonas.nordstrom@vingafolkhogskola.se
Sofia Rizell
Lärare Allmän kurs
sofia.rizell@vingafolkhogskola.se
Sarah Sörsäter
Lärare Allmän kurs
sarah.sorsater@vingafolkhogskola.se
Edlira Ssenteza
Lärare Allmän kurs
edlira.ssenteza@vingafolkhogskola.se
Clara Vennman
Lärare Allmän kurs
clara.vennman@vingafolkhogskola.se
Niklas Ås
Lärare Bibelskolan / Kursledare Hillsong Bibel- och Ledarskola
niklas.as@hillsong.se

Kontakt

Kontaktuppgifter

Telefon
031-960600

Mobil
072-3077882 

E-post
info@vingafolkhogskola.se

Adress
Anders Personsgatan 18
416 64 Göteborg